Ilmoittaudu mukaan yleisurheiluryhmiin 27.9. mennessä!
Julkaistu: 26.09.2023 09.08

Ilmoittaudu mukaan yleisurheiluryhmiin 27.9. mennessä!

Vielä ehdit ilmoittautua mukaan yleisurheiluharjoituksiin. Ryhmiä järjestetään kaksi, joista toinen ryhmä on 2014-2015-syntyneille ja toinen ryhmä 2013-syntyneille ja sitä vanhemmille. Ryhmät eivät ole ikäsidonnaisia, vaan nuorempien ryhmään on tervetulleita myös ne vanhemmat lapset, joille soveltuu paremmin nuoremman ryhmän harjoitustyyli.

Nuorempien ryhmässä tehdään harjoitteita, jotka tukevat mahdollisimman hyvin lasten yleisurheiluharrastusta. Kisailua harjoitellaan muun muassa erilaisten viestien avulla, ja harjoituksissa hyödynnetään myös erilaisia pelejä ja leikkejä yleisurheilutaitojen opettelussa. Kisoihin osallistumiseen kannustetaan.

Vanhempien ryhmässä tekeminen tähtää jo selkeästi urheilijan kehittymiseen yleisurheilussa, ja kisoihin osallistuminen on toivottavaa. Harjoittelu on molemmissa ryhmissä monipuolista ja huomioi hyvin kaikki yleisurheilulajit.

Ryhmät kokoontuvat Martintalolla 4.10. alkaen seuraavasti:
Yleisurheiluharjoitukset 2014–2015-syntyneet keskiviikkoisin klo 17-18.
Yleisurheiluharjoitukset 2013-syntyneet ja vanhemmat keskiviikkoisin klo 18-19 ja sunnuntaisin klo 11-12.

Ilmoittautumislomakkeeseen pääset TÄÄLTÄ.

Lisätietoja 2014-2015-syntyneiden ryhmästä voit kysyä Katri Laaksoselta, klaaksonen@hotmail.fi, p. 050 3015503. & 2013-syntyneiden ja vanhempien ryhmästä Asta Keskitalolta, asta.keskitalo@gmail.com, p. 044 3630530.

Ryhmiin otetaan lämpimästi vastaan lapsia myös kesken kauden.


Seuran toimintaan uutena ilmoittautuneista tulee seuran jäseniä. Jäsenille lähetetään kerran vuodessa henkilökohtainen 10€ jäsenmaksu. Jäsenenä saat Jopoxin käyttöösi, tietoa lapsesi harrastuksesta sekä tuet seuran toimintaa. Murto kiittää kaikkia jäseniään!