Aleksista vuoden seuratyöntekijä
SeuraJulkaistu: 01.02.2021 00.00

Aleksista vuoden seuratyöntekijä

Varsinais-Suomen urheilugaalassa palkittiin eilen menestyneitä urheilijoita ja urheilutoimijoita vuodelta 2020. Samassa yhteydessä palkittiin myös kuntien seuratyöntekijöitä. Koronaepidemiasta johtuen tilaisuus järjestettiin etäyhteyksillä, tästä syystä näkyvyyskin kärsi.

Marttilan seuratyöntekijänä palkittiin Aleksi Agge, ehdotuksen teki Marttilan Murto. Kaikki tuntevat Aleksin seuramme innokkaana futisvalmentajana. Aleksi on ollut seurassamme mukana jo kuusi vuotta ja huolehtinut em. aikana lähinnä tyttöjoukkueiden valmentamisesta sekä hoitanut ansiokkaasti myös jojon tehtäviä. Lisäksi Aleksi on toiminut palloilujaoston puheenjohtajana vuosina 2018 ja 2019 sekä seuran johtokunnassa vuonna 2019. Aleksin omat lapset ovat seuramme aktiiviurheilijoita useammassakin lajissa, joten Aleksin tapaa myös urheilukentältä ja hiihtoladulta.

Marttilan Murto onnittelee lämpimästi! Toivomme, että nimitys innostaa Sinua edelleen jatkamaan tehtävissäsi.