Marttilan Murto palkitsi urheilijoita ja seuratoimijoita - joulujuhla peruttiin
SeuraJulkaistu: 12.12.2020 00.00

Marttilan Murto palkitsi urheilijoita ja seuratoimijoita - joulujuhla peruttiin

JOULUJUHLA JOUDUTTIIN PERUMAAN TÄNÄ VUONNA, MYÖS PALKITTAVIEN LISTA ON EDELLISVUOSIA LYHYEMPI

Marttilan Murron johtokunta ja jaostot ovat päättäneet palkittavista tämän poikkeuksellisen urheiluvuoden 2020 päätteeksi. Palkinnot ja stipendit toimitetaan saajille poikkeuksellisesti henkilökohtaisesti.

Seuran parhaaksi aikuisurheilijaksi valittiin Ilona Vuori. Parasta tyttö/poikaurheilijaa ei valittu, sen sijaan "tsemppistipendillä" palkittiin Ada Jokinen, Ronja Korpiaho, Saimi Koskivainio ja Wilhelmiina Mäkelä.

Johtokunta halusi muistaa myös aktiivisia seuratyöntekijöitä. Tänä vuonna seura huomioi seuraavat henkilöt: Kari-Pekka Heinonen, Iiro Koskinen, Joonas Mikola, Ulla Nummila ja Jenni Wickström. Johtokunta huomioi myös pitkäaikaisen johtokunnan jäsenen, Mari Portaalan, joka luopui johtokuntapaikastaan. Kiitos myös Marille seuran hyväksi tehdystä vuosien työstä.

Jaostojen palkitsemat urheilijat

FRISBEEGOLFJAOSTO
Aaro Järveläinen

YLEISURHEILUJAOSTO

SM-kisaedustus tai pistesija pm-kilpailuissa: Eimi Agge, Ada Jokinen, Ronja Korpiaho, Martta Koskivainio, Saimi Koskivainio, Wilhelmiina Mäkelä, Reetta Salmela, Ilari Sinkko ja Ilona Vuori.

Seuraotteluedustus: Nelli Jokinen, Akseli Koskivainio,Jenna Lehtonen, Ossi Nummila ja Iina Palmroos.

PALLOILU

T/P13
Paras pelaaja: Lars Nuotila
Kehittyjä: Eevert Sinkko
Tsemppari: Emilia Nurminen

P11
Paras pelaaja: Onni Anttila
Kehittyjä: Eetu Auramo
Tsemppari: Topi Hurme

T10
Paras pelaaja: Eevi Agge
Kehittyjä: Silvia Ojala
Tsemppari: Martta Koskivainio ja Ronja Korpiaho

P09
Paras pelaaja: Mika Ollula
Kehittyjä: Aleksi Laaksonen
Tsemppari: Leonardo Lehtimäki

Miehet
Paras pelaaja: Ranco Soosaar