Marttilan Jalkapallokoulu 2019
3.6.2019 19:51 Uutiset / Seuran pääsivusto

Marttilan jalkapallokoulu järjestetään Marttilan jalkapallonurmella viikolla 29.

Marttilan Murron järjestämä jalkapallokoulu viikolla 29 (ma-pe 15.-19.7. klo 10-12) Marttilan jalkapallonurmella toteutetaan erinomaisessa ohjauksessa sekä laadukkaassa urheiluympäristössä. Mukaan tarvitset vain vesipullon ja pallon. Koulussa opitaan ryhmäliikunnan ja jalkapallon perustaitoja yhteistä hauskanpitoa sekä iloista meininkiä unohtamatta. Jalkapallokoulu on suunnattu kaikille liikunnasta ja jalkapallosta kiinnostuneille 2012-2007 syntyneille tytöille ja pojille. Sen vetovastuusta vastaavat Marttilan Murron osa-aikainen seuratyöntekijä Kuisma Ryödi sekä seuran omat juniorit.

Ilmoittautumiset sähköpostitse Marttilan Murron seuratyöntekijälle Kuisma Ryödille osoitteeseen kuisma.ryodi@gmail.com.

Osallistumismaksu 20e sis. ohjauksen. Maksu kerätään paikan päällä ensimmäisellä kokoontumiskerralla.

Jalkapallokoulun ensimmäinen kokoontumiskerta Marttilan jalkapallonurmella ma 15.7 klo 10

Nähdään silloin!


   
Lisää uutisia
Marttilan Murto
«  Joulukuu   »
Kategoriat