Seuran joulujuhla ja urheiluvuoden päätös
20.12.2018 20:03 Uutiset / Seuran pääsivusto

palkitut urheilijat yhteiskuvassa

Seuraväen joulujuhla ja urheiluvuoden päätös

Viime sunnuntaina (16.12.2018) vietimme seuran joulujuhlaa Martintalolla. Tilaisuus alkoi joulupuuro- ja glögitarjoilulla. Sitten olikin palkintojen jako: seura ja jaostot palkitsivat sekä aktiivisuudesta että menestyksestä.

Seuran parhaina urheilijoina palkittiin ilona Vuori (aikuisurheilija), Saimi Koskivainio (tyttöurheilija) ja Jere Ounaslehto (poikaurheilija).

Yleisurheilujaosto palkitsi kaikki seuraotteluissa seuraa edustaneet, SM-kisoihin osallistuneet sekä pm- ja SM-kisoissa menestyneet. Myös uuden seuraennätyksen tehneet (Ilona ja Wilhelmiina) saivat erityispalkinnon.
Palloilu palkitsi jokaisesta joukkueesta parhaan pelaajan, kehittyjän ja tsempparin. Keväällä perustettiin myös suuren suosion saavuttanut pallokerho. Kaikki siihen osallistuneet lapset saivat mitalin.
Frisbeegolfjaosto palkitsi Antti Mielosen.

Juhlan päätteeksi joulupukki vieraili juhlassa. "Tonttutytöt" Wilhelmiina ja Ronja saivat avustaa joulupukkia lahjojen jakamisessa.


   
Lisää uutisia
Marttilan Murto
«  Joulukuu   »
Kategoriat